fotó: pixabay.com

A valóságot és a jelent előtérbe helyező nyelvhasználat jellemzi a közmédiát Kovács Gábor István, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Nemeskürty István Tanárképző Kar tudományos dékánhelyettese szerint, aki erről a közmédia nyelvi környezetéről szóló szakmai konferencián beszélt csütörtökön Budapesten.
forrás: pixabay.com

A Montágh Szalon első, szerdai eseményén a mesterséges intelligencia és a nyelvhasználat közötti kapcsolatról Prószéky Gábor Széchenyi-díjas programtervező matematikussal, nyelvésszel, a Nyelvtudományi Kutatóközpont főigazgatójával beszélgetett a Montágh Testület elnöke, Aczél Petra.