erdő (illusztráció), fotó: pixabay.com

Óriási az igény termesztésbe bevonható növényfajokra és -fajtákra Magyarországon - mondta a Nemzeti Biodiverzitás- és Génmegőrzési Központ főigazgatója Áder János volt államfő Kék bolygó című podcastjának hétfőn közzétett legújabb, a legnépszerűbb videómegosztó portálon is elérhető adásában.

A tudósok már régóta megfigyelték azt, hogy a globális felmelegedés miatt számos állat- és növényfaj északabbra vándorol, egy új tanulmányban most azt is kimutatták, hogy egyes fafajok az Egyesült Államok keleti térségéből nyugat felé "tartanak".