fotó: Pixabay.com

Mesteredző címet kapott Hüttner Csaba (kajak-kenu), Plagányi Zsolt (úszás) és Szalma László (paraatlétika), míg az Ormai László-díjat Varga Zsolt, a férfi vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya vette át a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetemen rendezett vasárnapi ünnepségen.
Kozák Danuta az ezüstérmét mutatja a nõi kajak egyesek 500 méteres versenyének eredményhirdetésén a minszki II. Európa Játékokon a Zaszlavl regatta pályán 2019. június 27-én, fotó: Kovács Tamás/MTI

A szövetségi kapitány szerint jót tesz majd a női kajak szakágnak a hatszoros olimpiai bajnok Kozák Danuta visszatérése.
kajak-kenu rajt (illusztráció), fotó: Kovács Tamás/MTI

A magyar kajak-kenu válogatott 14 érmet, 7 aranyat, 4 ezüstöt és 3 bronzot szerzett a vasárnap véget ért müncheni multisport Eb keretében megrendezett kajak-kenu Európa-bajnokságon, a dobogós helyek közül öt - 2-2-1 eloszlásban - olimpiai számban született.
A gyõztes Kopasz Bálint a férfi kajak egyesek 1000 méteres döntõje után a II. Európa Játékokon a Zaszlavl regatta pályán 2019. június 26-án, fotó: Kovács Tamás/MTI

Hüttner Csaba szövetségi kapitány szerint a kanadai Halifaxben zajló kajak-kenu világbajnokság szombati napján K-1 1000 méteren diadalmaskodó Kopasz Bálint megmutatta, hogy ő a királyszám legnagyobb királya.
kajak-kenu rajt (illusztráció), fotó: Kovács Tamás/MTI

Hüttner Csaba, a kajak-kenu válogatott szövetségi kapitánya a következő hónapokban a koronavírus-járvánnyal összefüggésben meghozott, a felkészülés biztonságát garantáló intézkedések betartásával edzésversenyeket szervez.
Az ezüstérmes Balla Virág (b) és Devecseriné Takács Kincsõ a nõi kenu párosok 500 méteres versenyének eredményhirdetésén a szegedi kajak-kenu világbajnokságon 2019. augusztus 25-én, fotó: Szigetváry Zsolt/MTI

A szövetségi kapitány szerint a magyar válogatott mind a négy szakágban tudott "extrát" hozni a vasárnap véget ért szegedi, kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságon, de a 12 megszerzett olimpiai kvótát illetően maradt benne hiányérzet.
kajak-kenu rajt (illusztráció), fotó: Kovács Tamás/MTI

Kiválóra értékelte a magyar kajak-kenu válogatott minszki Európa Játékokon nyújtott teljesítményét a szövetségi kapitány, hiszen a csapat a 16 számban összesen kilenc érmet, négy aranyat és öt ezüstöt szerzett.