Kelemen Hunor, fotó: archív

Helyesnek tartják az erdélyi, a határon túli magyarok az utóbbi bő évtized nemzetpolitikáját, ezt igazolják vissza a külhoniak szavazatai.

A határon túli magyarsággal való kapcsolatokban nincs helye a pártpolitikának, erről egy nemzetpolitikai minimumot kell kialakítani. Így vélekedett szerdán Mesterházy Attila, a Magyar Szocialista Párt elnöke Bukarestben, miután a Romániai Magyar Demokrata Szövetség vezetőivel egyeztetett.