Hunvald György felfelé nézfotó: Kovács Tamás/MTI (archív)Jogerősen felmentette a hűtlen kezelés vádja alól Hunvald György volt erzsébetvárosi szocialista polgármestert, Weinek Leonárd volt szabad demokrata zuglói polgármestert és hat társukat a Fővárosi Törvényszék csütörtökön.

A Kúriához továbbítja az Országos Bírósági Hivatal Novák Előd, a Jobbik alelnöke Molnár Gyula felmentő ítéletével kapcsolatban írt levelét.

Honvéd KórházA honvédelmi miniszter felmentette beosztásából a Honvédkórház "magasabb szintű vezetőit", köztük a kórház parancsnokát; Hende Csaba álláspontja szerint a vezetők nem tették meg a megfelelő intézkedéseket az intézmény finanszírozási helyzetének javítása érdekében. Az orvos igazgatói feladatokat, a kórház vezetését Zsiros Lajos orvos ezredes látja el.