forrás: pixabay.com

Két magyar arany és egy ezüst

A magyar versenyzők két arany- és egy ezüstérmet nyertek csütörtökön a Limában zajló junior úszó-világbajnokság harmadik versenynapján.
A perui világesemény honlapja szerint a 16 esztendős Pádár Nikolett 100 méter gyorson diadalmaskodott, valamint a 4×100 méteres vegyes gyorsváltó tagjaként, Mészáros Dániellel, Bóna Benedekkel és Molnár Dórával kiegészülve nyert.

Molnárnak nem sok hiányzott az újabb elsőséghez, ugyanis 200 méter háton – amely számban két héttel ezelőtt bronzérmes volt a felnőttek között a római Európa-bajnokságon, júniusban a Duna Arénában rendezett vb-n pedig döntőt úszott – második lett úgy, hogy a lehető legkisebb különbséggel, egyetlen századmásodperccel maradt el győztes japán riválisától. Érdekesség, hogy a 16 éves magyar úszó egy nappal korábban, 100 méter háton ugyanilyen minimális előnnyel nyert aranyat érmet egy japán versenyző előtt.