A szám címvédőjét és világcsúcstartóját az előfutamban és az elődöntőben sem tudták megszorongatni riválisai, így favoritként várta a finálét.
A rajt után Hosszú két kedvenc úszásnemében, pillangón és háton nem igazán tudott ellépni, némi meglepetésre viszont a mell végére olyan előnyre tett szert, amelyet gyorson már magabiztosan tartott meg.
A háromszoros olimpiai bajnok 57.26 másodperccel nyert, második a japán Imai Runa (57.85), harmadik pedig a jamaicai Alia Atkinson (58.11) lett. Hosszú ezt a számot sorozatban negyedszer nyerte meg a rövidpályás vb-ken. Miután kiszállt a medencéből, a helyi műsorközlő felkérésére és segítségével kínaiul köszöntötte a szurkolókat.
A 29 éves Hosszú a kínai városban a harmadik, összességében a 16. világbajnoki aranyát gyűjtötte be 25 méteres medencében. A keddi nyitónapon 400 méter vegyesen, szerdán pedig 200 méter pillangón védte meg címét, valamint 100 méter háton lett második.










