fotó: Pixabay.com

Újabb magyar aranyérem

Újabb magyar aranyérem

Az 53 kilós Zsitovoz Mária megvédte címét a bulgáriai Szamokovban zajló U17-es birkózó Európa-bajnokság pénteki napján.

A hazai szövetség tájékoztatása szerint az ESMTK-KIMBA tehetsége csütörtökön fantasztikusan birkózott, mindhárom mérkőzését technikai tussal nyerte, azaz legalább tízpontos különbséget alakított ki. A pénteki döntőben a román Madalena Pavelnek sem kegyelmezett, 1:27 perc alatt 5–0-s vezetésnél tusdiadalt ért el.

A 40 kilogrammos Busch Bianka ötödik lett, mivel a bronzmérkőzésen technikai tussal kikapott az orosz Zlata Koresovától.

A magyar küldöttség így két arany-, két ezüst- és egy bronzéremnél tart a korosztályos kontinensviadalon.

Kapcsolódó cikkek