focipálya (illusztráció), forrás: Jonathan Petersson/Pexels.com

Pénzbüntetés és szektorbezárás a Ferencvárosnak

Pénzbüntetés és szektorbezárás a Ferencvárosnak

Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) fegyelmi bizottsága pénzbüntetéssel és szektorbezárással sújtotta a Ferencvárost, a Braga elleni Európa-liga nyolcaddöntős párharc első, budapesti mérkőzésén történt rasszista szurkolói megnyilvánulások, illetve pirotechnika használata miatt.

Az UEFA csütörtöki közleménye szerint a klubnak előbbi vétségért 20 ezer eurót (7,9 millió forint) kell fizetnie, illetve egy korábbi felfüggesztett büntetése is életbe lépett, így a következő nemzetközi hazai mérkőzésén a B2-es szektort nem nyithatja meg.

A pirotechnika alkalmazása miatt további 11 250 (4,4 millió forint) euróra büntették az egyesületet. További büntetésként két további szektorban, a C4-esben és a C5-ös 500 férőhelyt kell lezárnia, ezt azonban egy évre felfüggesztették.

A Ferencváros a párharc első mérkőzését hazai környezetben 2-0-ra nyerte, a csütörtöki visszavágón Portugáliában azonban 4-0-s vereséget szenvedett, ezzel búcsúzott a második számú európai kupasorozattól.

Kapcsolódó cikkek