A csatár a szlovén élvonalban szereplő NK Celjétől érkezett, s a Ferencváros honlapjának keddi tájékoztatása szerint hazájában a Hajduk Splitben és az NK Rudesben játszott, míg légiósként Németországban, az Egyesült Államokban, Cipruson, Szlovéniában és a Koreai Köztársaságban fordult meg. Tavaly nyáron került a Celjéhez, és azóta 28 mérkőzésen 25 gólt szerzett, illetve adott két gólpasszt.
Az ősszel a Konferencia-ligában mesterhármast ért el a görög AEK Athén ellen, míg az ír Shamrock Rovers ellen duplázott, az Európa-liga selejtezőjében pedig háromszor is betalált a svájci Luganónak.
Öt találatával – holtversenyben – az első helyen áll a Konferencia-liga góllövőlistáján, illetve a szlovén élvonalban is ő a legeredményesebb jelenleg – szintén holtversenyben – 11 góllal. Kovacevic a Ferencváros harmadik téli igazolása. A Diósgyőrtől szerződtetett holland-ghánai kettős állampolgárságú Elton Acolatse és az FC Zürichtől érkezett argentin Mariano Gómez is a bajnoki címvédőnél folytatja, sőt a klubvezetés véglegesítette Naby Keita játékjogát is, mivel a guineai középpályás a Werder Bremen kölcsönjátékosaként szerepelt eddig a klubnál.













