fotó: pixabay.com

Harmadszor is nyert a Siófok

A Siófok KC házigazdaként 34-21-re legyőzte szombaton a svéd IK Sävehof csapatát a női kézilabda EHF Kupa csoportkörének harmadik fordulójában.

A siófokiak korábban a dán Herning-Ikast és a német Metzingen együttese ellen is nyertek, vagyis százszázalékos teljesítménnyel vezetik csoportjukat.

Női EHF Kupa, csoportkör, 3. forduló, B csoport:

Siófok KC-IK Sävehof (svéd) 34-21 (19-11)

a Siófok gólszerzői: Böhme, Aoustin 7-7, Nze Minko 5, González Álvarez, Geiger 3-3, Jezic, Drabik, Perianu, Hmirova 2-2, Kobetic 1

A vendégcsapat már a nyolcadik percben időt kért, mert nem tudott a hálóba találni, ám később sikerült egyenlítenie. A világbajnok francia Estelle Nze Minko irányításával azonban ismét elléptek a siófokiak, akik tulajdonképpen már a szünet előtt eldöntötték a mérkőzést (17-9). A második félidőben a francia Camille Aoustin volt a hazaiak legjobbja, az ő találataival vált fölényessé csapata sikere.