forrás: Pixabay.com

A Dág öt játszmában nyert Kecskeméten

A Dág öt játszmában nyert Kecskeméten

A Dág KSE 3-2-re nyert a Kecskemét otthonában a férfi röplabda Extraliga alsóházi rájátszásának szerdai játéknapján.

A vendégek kétjátszmás vezetése után az alföldiek nagy csatában egyenlítettek, az ötödik felvonásban 13-8-ra is vezettek, majd két szettlabdájuk volt, végül mégis elveszítették a 2 óra 8 perces találkozót. Csordás Attila 32, Pongó Zalán 26 ponttal járult hozzá a fordulatos meccs megnyeréséhez. A hazaiaknál Szabó Csongor 24 pontot ütött. A Szolnok házigazdaként 3-0-ra verte a Dunaújvárost. Reiner Márk 14 ponttal vette ki részét a sikerből, a vendégeknél Boa Szabolcs és Czintula Mihály 12-12 pontig jutott.

Eredmények, a 9-13. helyért:

Kecskeméti RC-Swissten Dág KSE 2-3 (-23, -12, 24, 23, -16)

Szolnoki RK-SC SI – Dunaújvárosi KSE 3-0 (22, 21, 20)

A tabella:

1. Vidux-Szegedi RSE 2 – 6-2 6 pont

2. Szolnoki RK – SI 1 1 5-3 4

3. Dunaújvárosi KSE 1 2 4-6 3

4. Kecskeméti RC 1 2 5-8 3

5. Swissten Dág KSE 1 1 4-5 2

Kapcsolódó cikkek