Halász János

"Szigorítani kell a távközlési törvényt"

"Szigorítani kell a távközlési törvényt"

Halász János, fotó: fidesz.huA Fidesz szerint szigorítani kell a távközlési törvényt, mert biztonsági kockázatot jelent, hogy a jelenlegi szabályok lehetővé teszik akár kétszázezer SIM-kártya vásárlását is egy személy nevében. 

Halász János, a Fidesz-frakció szóvivője szombaton, az M1 aktuális csatornának nyilatkozva úgy fogalmazott, “van egy rés a pajzson”, amit a kormánynak be kell foltoznia a magyar emberek biztonsága érdekében.

Elmondta, a parlamenti képviselőket is megdöbbentette, hogy Magyarországon valakiknek volt lehetőségük egy hajléktalan nevében 200 000 SIM-kártyát venniük, amelyek közül párat a párizsi és brüsszeli merényletek elkövetői is használtak.


A kormánypárti politikus emlékeztetett, a miniszterelnök a nemzetbiztonsági kabinetet kérte, hogy járja körbe ezt az ügyet. A kabinet ezt követően a parlament nemzetbiztonsági bizottságának ülésén is beszámol vizsgálata eredményeiről. 
Halász János szerint emellett az érintett távközlési cégek képviselőivel is elkezdődik az egyeztetés, amelynek eredményeként még idén módosíthatják a távközlési törvényt.