Kinyitottak és lezártak egy döglött aktát

Kinyitottak és lezártak egy döglött aktát

A rendőrség lezárta a nyomozást egy 21 évvel ezelőtti, kiskunfélegyházi gyilkossági ügyben. Egy 40 éves román férfi ellen vádolnak. Ezt közölte a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság csütörtökön a rendőrség honlapján

1996. szeptember 21-én este Kiskunfélegyházán, a Szegedi út egyik lakásában ismeretlen tettesek több késszúrással megöltek egy 37 éves férfit, a lakásból arany ékszereket loptak. A nyomozók a helyszínen olyan nyomokat és tárgyakat rögzítettek, amelyek lehetőséget adtak az elkövetők későbbi azonosítására.

A technikai eszközök és lehetőségek fejlődésének köszönhetően 2015-ben azonosították a bűncselekmény egyik gyanúsítottját, egy román állampolgárságú férfit, aki azonban 2007-ben Romániában meghalt. Vele szemben a nyomozást megszüntették.

A másik gyanúsítottat 2017-ben azonosították. A 40 éves román férfi ismeretlen helyen tartózkodott, ezért európai elfogatóparancsot adott ki a bíróság ellene márciusban. Rövid időn belül Spanyolországbanfogták el, májusban Magyarországra szállították. A férfit a Bács-Kiskun megyei rendőrök őrizetbe vették, és az 1996-ban történt gyilkossági ügyben gyanúsítottként hallgatták ki. A rendőrség a napokban fejezte be a nyomozást, és az előzetes letartóztatásban lévő gyanúsítottal szemben az iratokat vádemelési javaslattal küldték tovább a Bács-Kiskun Megyei Főügyészségre.