Tizenhét pakisztáni migránst és egy magyar embercsempészt fogtak el hétfő hajnalban, egy közúti ellenőrzés során a rendőrök Fertőd közelében. Erről tájékoztatta a Győr-Moson-Sopron megyei rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI-t.
Kálmán Gabriella közlése szerint a 42 éves bajai férfi furgonjában utazó külföldiek sem magyarországi tartózkodásra, sem továbbutazásra jogosító iratokkal nem rendelkeztek. A sofőr ellen embercsempészet, utasai ellen tiltott határátlépés miatt indult eljárás.
Hozzátette: vizsgálják, milyen szerepe lehetett az ügyben annak a három bajai lakosnak – két férfinak és egy nőnek -, akiket szintén közúti ellenőrzés során állítottak meg. Felmerült ugyanis, hogy esetleg ők lehettek az illegális migránsokat szállító mikrobusz vezetőjét a rendőri ellenőrzésre figyelmeztető “előfutók”.


