
A felsőoktatási törvény normaszövegéről december 8-án tárgyalna az államtitkári értekezlet, majd december 21-én kerülne a kormány elé. A közoktatási törvényről augusztusban tárgyalnának a kabinetben. Ha a Nemzeti Erőforrás Minisztériumában készült munkatervet a kormány is jóváhagyja, akkor a parlament csak jövőre tárgyalná az új felsőoktatási törvényt.

Hoffmann Rózsa
Az oktatási államtitkár május 30-án újságírói kérdésre válaszolva azt mondta, hogy az államtitkárság szándéka szerint a köz- és a felsőoktatási törvény is még a tavaszi az Országgyűlés elé kerülhetnek. Hoffmann Rózsa akkor úgy nyilatkozott: a köz és a felsőoktatási törvényeket megalapozó koncepciók kidolgozása az utolsó stádiumban van. A kormánytól várják az időpontot, amikor konzultálhatnak róla.
Ha meglesz a politikai jóváhagyás, gyorsított tempóban folytatódik majd a kodifikáció, és ettől függően kerülhetnek a jogszabálytervezetek a parlament elé – fűzte hozzá Hoffmann Rózsa. Arra törekednek, mondta az oktatási államtitkár, hogy ez minél előbb megtörténjen.

