borosüvegek, fotó: pixabay.com

Tizenötmilliós napi rekord született

Tizenötmilliós napi rekord született

Elérte a 15 milliót az automatáknál visszaváltott műanyag palackok, fémdobozok és üvegek száma a pünkösdi hosszú hétvége utáni kedden, ami csaknem 30 százalékkal több, mint az eddigi rekord. Erről tájékoztatta a MOHU kedden a médiát.

Csak júniusban 300 millió italcsomagolást váltottak vissza az üzletekben a MOHU-automatáknál. A legnépszerűbb visszaváltási mód változatlanul a boltban levásárolható utalvány, több mint 80 százalékban ezt kérik a vásárlók; ez akár több mint 100 milliárd forintos pluszforgalmat is jelenthetett az üzleteknek.

A boltok feladata az automaták és környezetük takarítása, tisztítása, ürítése, működtetése, ezért minden palack után kezelési díjat kapnak.

“Eddig több mint 18 milliárd forintot kaptak az üzletek kezelési díjként a MOHU-tól. Csak júniusban a nagyobb boltok több mint 2 milliárd forintot kerestek a kezelési díjjal”

– ismertették.

A közleményben felidézték, az automatizált visszaváltási rendszert az EU egyre több országában vezetik be azzal a céllal, hogy az italcsomagolások anyagát újrahasznosítsák.

A MOHU visszaváltási rendszerében idén már minden hónapban átlagosan 80 százalék körüli a visszaváltás, Magyarország hamarosan eléri az EU által is támogatott 90 százalékos célt. Hozzátették, hogy becslések szerint a korábbi “tapossa laposra” rendszerben a visszaváltási arány 30 százalék körül volt, és ezeknek az italcsomagolásoknak csak 30-40 százaléka volt újrahasznosítható. Az új visszaváltási rendszerben az automatákba dobott palackok, dobozok és üvegek újrahasznosítási aránya 99,95 százalékos.

Kapcsolódó cikkek