a Clark Ádám tér, ahogy egy túrista láttaÁtadták a megújult Clark Ádám teret a főváros I. kerületében pénteken.
Nagy Gábor Tamás (Fidesz-KDNP), az I. kerület polgármestere beszédében felidézte, a tér sorsa a ’80-as évek elejétől folyamatosan foglalkoztatta a szakembereket, a városvédőket, s ennek eredménye egyebek mellett a 2. világháború után elbontott sikló rekonstrukciója, a Hunyadi János út gázlámpáinak megmentése és a befalazott országcímer kibontása.
A polgármester kitért a nulla kilométerkő történetére is, jelezve, hogy a kő lábánál hamarosan faragott díszkő lesz, amely mutatja a távolságot és az irány Magyarország világörökségi helyszínei és megyeszékhelyei felé. A tér rendezéséről azt mondta, a halálos balesetek megelőzése érdekében korlátot építettek ki a Váralagút tetejére, a támfalban pedig téliesíthető vendéglátóhelyet alakítottak ki. A márciusban kezdődött munkálatok során felújították a térburkolatokat és a zöldfelületeket is. A közel 200 millió forintos beruházást nagyrészt önerőből állta a kerületi önkormányzat, egy 30 millió forintos közérdekű felajánlást kaptak hozzá – számolt be Nagy Gábor Tamás.


