Díszokleveleket adott át a Közszolgálati Médiaakadémia Alapítvány

közszolgálati média szerkesztőkTölgyesi Gabriella, Erdei Dóra, Gáspár Miklós, Gáspár Miklós, Fülöp-Pusztai Pupos Anna és Ambrus Eszter (az első sorban, b-j), miután átvették a Közszolgálati Médiaakadémia Alapítvány díszoklevelét a Magyar Rádió Márványtermében 2015. január 31-én. Mögöttük Szabó László Zsolt, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) vezérigazgatója, Botos Máté, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának dékánja, Gazsó L. Ferenc, a Magyar Távirati Iroda vezérigazgatója, Bogdán Tibor az MTVA kabinetvezetője és Nyomárkay Viktor, a Közszolgálati Médiaakadémia Alapítvány ügyvezető igazgatója (b-j), fotó: Máthé Zoltán/MTIDíszoklevelet vehettek át a Közszolgálati Médiaakadémia Alapítvány közszolgálati média szerkesztő szakirányú továbbképzése harmadik évfolyamának végzős hallgatói szombaton Budapesten, a Magyar Rádió Márványtermében.

Az ünnepségen Gazsó L. Ferenc, az MTI vezérigazgatója és a médiaakadémia kurátora kiemelte, a közmédiára és általában a magyar médiára nagyon ráfér a generációváltás. Ezért is hihetetlenül fontos a képzés – mondta -, amellyel a médiaakadémia a Pázmány Péter Katolikus Egyetemmel (PPKE) együttműködve képez olyan multimédiás szerkesztőket, akik a rádiós, a televíziós és online újságírásra egyaránt alkalmasak.

Gyönyörű, de nehéz hivatást választottak – mondta a hallgatóknak, hozzátéve, hogy ha jól végzik munkájukat, akkor magát az életet fogják közvetíteni. Munkájuk során a napot, a percet kell majd megragadniuk, hozzásegítve ezzel a társadalmat a tájékozódás szabadságához, ami a demokrácia fontos kritériuma. Ugyanakkor ez a munka állandó készenlétet követel, és ehhez egy életen keresztül kell nagyon nagy kitartás és nagyon nagy alázat – hangsúlyozta Gazsó L. Ferenc.

Szabó László Zsolt, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) vezérigazgatója arról beszélt, hogy a médiaakadémiát a törvényalkotók is fontosnak ítélték, olyannyira, hogy a médiatörvényben rögzítették feladatát, és külön tételként szerepel a költségvetésben. Szólt arról is, az, hogy a legújabb képzésre már harminc hallgatót tudtak felvenni hetven jelentkezőből, jelzi, hogy a végzett hallgatók jó hírét vitték az intézménynek. A közmédia pedig továbbra is örömmel fogadja be a frissen végzetteket – tette hozzá a vezérigazgató.

Botos Máté, a PPKE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának dékánja a közszolgálat szóban is megjelenő szolgálat fontosságára hívta fel a figyelmet. Mint mondta, a katolikus egyetem erre a szolgálatra próbál mintát adni és próbálja felkészíteni hallgatóit. A közt szolgálni a mai világban kifejezetten nehéz feladat – tette hozzá -, hiszen a közszolgálati média munkatársainak nagyon sokféle ízlésnek kell megfelelniük, és nagyon különböző politikai, gazdasági, kulturális orientációjú emberrel kell fenntartaniuk a kapcsolatot. A Közszolgálati Médiaakadémia Alapítvány és a PPKE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara 2013 februárjában indította a közszolgálati média szerkesztő szakirányú továbbképzés harmadik évfolyamát.