Király András azt mondta, ugyanakkor garanciát kérnek a munkafeltételek biztosítására, a kukásautók és a célgépek folyamatos karbantartására.
“A munkáltatóval megállapodtak abban, hogy január 15-ig, a bérmegállapodás aláírásának tervezett időpontjáig folyamatosan tárgyalnak a feltételek teljesítéséről”
– tette hozzá.
A mostani rezsiválság és az infláció a HVDSZ szerint csak növelte az ágazatot évek óta érintő nehézségeket. Mára tarthatatlanná vált, hogy azok a dolgozók, akik egészségüket veszélyeztetve a Covid alatt is helytálltak, csupán 240 000-300 000 forintot visznek haza – mondta Király András, hozzátéve, a tárgyalásokon kompromisszumkészséget szeretnének mutatni.
A szakszervezeti elnök úgy fogalmazott: büszkék arra, hogy mind a köztisztasági dolgozóknak, mind a 25 000 főváros alkalmazottnak kiharcoltak 200 000 forintnyi rezsikiegészítést.
Karácsony Gergely főpolgármester pénteken jelentette be, hogy aznap hajnalban helyreállt a hulladékszállítás megszokott rendje, miután sikerült megállapodni a sztrájkoló dolgozókkal. Előtte több napig szünetelt a szolgáltatás Budapesten. A főpolgármester akkor közölte, a kétszázezer forint rendkívüli rezsitámogatást megkapják a fővárosi cégek és intézmények dolgozói is. Szintén pénteken Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes elmondta, emelkedni fog a hulladékszállításban dolgozók alapbére, a pótlékok egy részét ugyanis beépítik az alapbérbe.









