
A beruházó Imola Építő Kft. félmilliárd forintot nyert a négycsillagos, mintegy száz férőhelyes hotel megvalósításához az Új Magyarország Fejlesztési Terv Észak-magyarországi Operatív Programjából. Szócska Miklós az alapkő elhelyezését megelőzően úgy vélekedett, hogy a Hotel Platán jó példája annak, hogy miként válhat a gyógyturizmus húzóágazattá az ország újjáépítésében.

Eger
Habis László a település polgármestere azt hangsúlyozta, hogy az utóbbi évek fejlesztései nyomán egyre inkább megvalósulni látszik az az álom, hogy Eger nemzetközileg is elismert fürdővárossá váljék. Tóth Imre, az Imola Építő Kft. vezetője elmondta, hogy a szállodában negyvenhat lakosztályt illetve szobát alakítanak ki. A wellness részlegben gyógyvizes medence, sófürdő, élménymedence, szauna, illetve gyógyászati központ várja majd a vendégeket. Utóbbiban reumatológiai, ortopédiai, neurológiai panaszokat kezelnek, illetve lehetőség nyílik traumatológiai műtétek utáni rehabilitációra és fogászati kezelésekre is.

Habis László
A szállodában, amelybe a hazaiak mellett, elsősorban Skandináviából várnak vendégeket negyven embernek biztosít munkát a társaság. Az Imola Építő Kft. éves forgalma eléri a 2,5 milliárd forintot, míg a húsz társaságot tömörítő Imola cégcsoport éves forgalma mintegy hétmilliárd forint. A cégcsoportot belföldi magánszemélyek birtokolják.


