Palkovics László elmondta, hogy a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program keretében korábban elnyert támogatásból megújult 15 épület energetikai rendszere. Kicserélték a nyílászárókat, szigetelték az épületek tetejét és homlokzatát, valamint gépészeti felújításokat végeztek. Kitért arra, a 21. században nagyon fontos a korszerű infrastruktúra, és ennek megvalósítása régi, patinás épületekben – mint amilyenek az ELTE épületei is – komoly kihívást jelentő feladat.
Fontosnak nevezte, hogy nemcsak az ELTE felsőoktatási intézményeit újították fel, hanem az intézmény gyakorló gimnáziumaiban is történtek korszerűsítések. Hozzátette, ha a kormány a vasárnapi választáson ismét bizalmat kap, rövidesen a kormány elé terjesztenek egy a budapesti gyakorló intézmények megújítására vonatkozó programot.
Az államtitkár felidézte, a felsőoktatási stratégia kidolgozása óta eltelt négy év alatt a korábban jelentős adósággal terhelt 22 állami felsőoktatási intézmény eljutott oda, hogy összesen 330 milliárd forinttal rendelkezik és jóformán nincs adóssága. Borhy László, az ELTE rektora kiemelte, a beruházásnak köszönhetően az egyetem infrastruktúrája európai színvonalon fog működni, és ezzel jelentős összegeket takaríthat meg az intézmény. Scheuer Gyula, az ELTE kancellárja ismertette, az egyetem területének egyharmada, több mint százezer négyzetméter újult meg, és a felúj


