Az európai vállalkozásösztönzési díj magyar győzteseit díjazta az NGM

Az európai vállalkozásösztönzési díj magyar győzteseit díjazta az NGM

A Díj az Európai Vállalkozások Ösztönzéséért magyarországi fordulójának győzteseit díjazta csütörtökön Budapesten Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter.

A 19 magyarországi pályázó közül a vállalkozói kedv ösztönzése kategóriában a Békés Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központja, a vállalkozás a társadalmi egyenlőségért kategóriában a Nyír–Dinamika Ipari, Kereskedelmi és Szakképző Kft. került az európai fordulóba.
A miniszter ünnepi köszöntőjében azt emelte ki, hogy az ország sikerének záloga “nem lehet más”, mint az országért is tenni akaró vállalkozások léte. Ezek a vállalkozások viszik hátukon a magyar gazdaságot – tette hozzá.

Varga Mihály emlékeztetett: a magyar vállalkozások 99 százaléka mikro-, kis- vagy középvállalkozás. 2011-ben a versenyszférában a foglalkoztatottak 73 százalékát ezek a vállalkozások alkalmazták, a GDP hozzáadott értékének 55 százalékát, a kivitel 26 százalékát adták.

A nemzetgazdasági miniszter szerint egyre biztatóbb a magyar gazdaság helyzete, de ezeket az eredményeket csak akkor lehet megőrizni, ha a kormány tovább támogatja az olyan vállalkozásokat, amelyek a kormányzat gazdasági célkitűzéseivel összhangban kívánják bővíteni tevékenységüket.

Varga Mihály arról tájékoztatott, hogy Magyarország immár hetedik alkalommal vesz részt a díj odaítélésében. “Azért csatlakoztunk, mert azt szeretnénk mutatni, hogy akik hozzájárulnak az ország sikereihez, azok számíthatnak a kormány támogatására” – mondta.
Emlékeztetett: 2011-ben a megváltozott munkaképességűeket foglalkoztató Panda Hotel lett a teljes körű és felelős vállalkozás kategória európai első helyezettje; a nemzetközi zsűri 2007-ben a Széchenyi-kártya programot részesítette külön elismerésben.
Az idei díjazottak közül a Békés Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központja Új vállalkozások létrehozásának ösztönzését és segítését célzó rendszer kidolgozása a belga, portugál és francia modellek alapján című pályázatával került az európai fordulóba.

A kormányhivatal tevékenysége révén munkanélkülieket és hátrányos helyzetben élőket segített hozzá ahhoz, hogy saját vállalkozást indítsanak. A programban eddig részt vevő 18 munkát kereső közül 15-en saját vállalkozást indítottak, hárman pedig őstermelővé váltak. A vállalkozók közül négyen már további munkavállalókat is foglalkoztatnak.
A Nyír–Dinamika Kft. a Vállalkozói környezet stabilitásáért, a társadalmi egyenlőségért, felzárkóztatásért és versenyképes tudásért címen benyújtott pályázatával jutott az európai fordulóba.

Az akkreditált felnőttképző intézmény közel 40 szakmában képez tanulókat. Tanfolyamaikon eddig több mint 3700 tanuló szerzett szakképesítést. A program hatékonyságát jelzi, hogy a tanulmányokat félbehagyók száma az országos átlag alatt van, kevesebb mint 5 százalék.     Az európai díjat az év végén, a soros uniós elnökséget betöltő Litvániában adják át, hat kategóriában.