A nagy érdeklődésre tekintettel április 1-jétől meghosszabbított nyitvatartással, már reggel 9 órától várja a látogatókat az Attila-kiállítás a Magyar Nemzeti Múzeumban (MNM).
Az intézmény keddi közleménye szerint a hunok legendás uralkodóját bemutató tárlatot két hónap alatt már több mint 43 000-en tekintették meg. A múzeum ezért úgy döntött, hogy hétköznapokon – kedden, szerdán, csütörtökön és pénteken – már reggel 9 órától megnyitja kapuit az érdeklődők előtt.
A kiállítás a hun uralkodó, Attila életét és örökségét mutatja be, és az elmúlt évtizedek egyik legjelentősebb, a témának szentelt tárlataként tartják számon.
A látogatók egyebek mellett felbecsülhetetlen értékű kincseket, fegyvereket, valamint sírokból előkerült, torzított koponyákat is megtekinthetnek. A nemzetközi összehasonlításban is kiemelkedő kiállításon 13 ország 64 múzeumából mintegy 400 műtárgy szerepel. A múzeum állandó kiállításai és egyéb időszaki tárlatai továbbra is 10 órától látogathatók – áll a közleményben.













