Magyarnak lenni nem csak hűség kérdése, hiszen erőt ad az a lelkület, hogy magyarnak lenni jó, magyarnak lenni érték. Ezt mondta a köztársasági elnök a felvidéki magyarok képviselői előtt tartott beszédében csütörtökön Pozsonyban.
Az államfő azt mondta, ez a közösség rengeteg tapasztalattal és jó tulajdonsággal bír, életigenlő és szabadságszerető, képes teljes szívvel összefogni. Ha az itt élők szeretik és szolgálják ezt a közösséget, ha tisztességgel és fáradságot nem kímélve dolgoznak a jövőjén, akkor a felvidéki magyarság előtt olyan jövő áll, amelyet sokan megirigyelnének – tette hozzá. Sulyok Tamás kiemelte: “a felvidéki magyarság jövőjének önök a letéteményesei, felelősséggel teli, és egyben a legnemesebb munka ez”.









