F-35-ös harci repülőgépek beszerzéséről döntöttek Romániában, fotó: Yifei Loo/Pexels.com

Románia megvédi a légterét védelmi minisztere szerint

Románia megvédi a légterét védelmi minisztere szerint

Románia megvédi a légterét, és szövetségesei is mellette állnak. Az ország biztonságát az éberség, a gyors reagálás és a szövetségesi szolidaritás garantálja. Így reagált Radu Miruţă román védelmi miniszter a vasárnap hajnalban a román légtérbe behatolt drón lelövésére.

A védelmi miniszter Facebook-oldalán azt írta, hogy Románia az Európai Unió első védelmi vonalában áll. Gratulált a drónt kilövő spanyol pilótának és a román légierőnek a sikeres küldetéshez.

Mint tájékoztatott, vasárnap hajnalban 4.44 órakor egy légtérsértő drónt észleltek a román légtérben 24 kilométerre Galac városától. A pilóta nélküli szerkezet Moldova irányából repült be a román légtérbe.

A drónt 5.01 órakor egy spanyol pilóta Baleni és Cudalbi települések között kilőtte, roncsai lakatlan területen értek földet.

Kapcsolódó cikkek