
A szervezők szerdai tájékoztatása szerint rendhagyó módon idén nem augusztus 20-án, hanem egy nappal később kerül sor az egyik legrégebbi hazai hegyi időfutamra Somoskőújfalu és Salgóbánya között.

Salgó vára
A rajttól a legendás Salgó várának közelében lévő célig kiváló minőségű aszfaltcsík várja a résztvevőket, akár hegyi, akár országúti kerékpárral indulnak a 3,8 kilométeres, száznyolcvan méteres szintkülönbségű közúti szakaszon. Tavaly az országúti magyar bajnokok csatáját Cziráki István nyerte az azóta már külföldi profi csapatban kerekező Szeghalmi Bálint előtt.
Az első futam rajtjára 10:30-tól a somoskőújfalui templom mögötti területen kerül sor, a második futamot 12 órától indítják. A két időeredmény alapján tíz kategóriában díjazzák az indulókat, a részvételi díj ezer forint.


