Szakszervezeti tüntetés a megszorítások ellen

Szakszervezeti tüntetés a megszorítások ellen

Szakszervezeti tüntetésfotó: Koszticsák Szilárd/MTIAz Európai Unió és tagállamai kormányainak bevezetett megszorító intézkedései ellen tiltakoznak Budapesten a portugál és görög szakszervezetek, amelyek további húsz európai ország képviselőivel együtt vesznek részt a magyar szakszervezetek és az Európai Szakszervezeti Szövetség közös tüntetésén.

Lueinda Damaso, portugál tanár, az UGT szakszervezet tagja a helyszínen elmondta, hogy a megszorítások és a Portugáliát súlyosan érintő pénzügyi válság miatt jöttek el erre a tüntetésre. „Azért, hogy nemet mondjunk a megszorításokra, nemet a munkások további megsarcolására”.

A legutóbbi megszorító csomag nagyon nehéz helyzetbe hozta volna a portugálokat. „De azt gondolom, hogy menni fog, ki fogunk jutni a bajból, nagyon nehéz lesz, szorít az idő, de sikerülni fog” – mondta a portugál tüntető. George Dassis, a görög ADEDY tagja azt mondta, hogy azért vannak itt, hogy tüntessenek az Európai Unió és a magyar kormány bevezetett megszorító intézkedései ellen. Görögországban folyamatosak a megszorítások, a kormány intézkedései a legrosszabb helyzetben lévő társadalmi rétegeket sújtják a legjobban.

Georges Dassis

Georges Dassis

A szakszervezetek és a dolgozók minden lehetséges eszközzel tiltakoznak a pénzügyi piacok ellen, a pénzügyi spekulánsok ellen. Azt követelik, az európai szövetséggel közösen, hogy az EU valódi szociálpolitikával álljon elő, amely az unió egész lakosságát megsegíti. A budapesti tüntetésre szimbolikus delegációval érkeztek, mivel kevés pénzük van.