Zord kezdés, csökkenő tőzsdemutatók

Zord kezdés, csökkenő tőzsdemutatók

csökkenő oszlopok

Balásy Zsolt, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője szerint  zordan indulhat a pénteki kereskedés a mínuszos amerikai zárás, a szaúdi tüntetés-oszlatás és a japán földrengés után. Az elemző szerint egyelőre nem látszik, hogy megtörne a hétre jellemző korrekció. Csütörtökön kulcsfontosságú technikai szintek alá süllyedtek, majdnem két százalékot estek a vezető New York-i tőzsdemutatók, hét hónapja legrosszabb napjukat zárták, és az ázsiai indexek is csökkentek pénteken. Az elemző szerint negatívan hathat az is, hogy ebben a rossz hangulatban vonulunk el négy napra, lehet, hogy ez többeket óvatosságra és így eladásra int majd. Különös tekintettel arra, hogy Szaúd-Arábiában péntekre tervezik a fő kormányellenes tüntetéseket.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 190,53 pontos, 0,85 százalékos csökkenéssel, 22.098,12 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 16,4 milliárd forint volt, a vezető részvények a Richter kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.

A Mol négyszázötven forinttal, 1,94 százalékkal 22.800 forintra csökkent, 5,9 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP részvények ára hatvanhét forinttal, 1,23 százalékkal 5.388 forintra esett, forgalmuk 7,7 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama két forinttal, 0,35 százalékkal 565 forintra gyengült, forgalma 1,0 milliárd forint volt.

A Richter papírok árfolyama ötszáz forinttal, 1,37 százalékkal 37.000 forintra erősödött, a részvények forgalma 1,2 milliárd forintot ért el.