És ha most azt hiszed, hogy a fajta szót az imént véletlenül tettük csak idézőjelbe, az azt jelenti, hogy ismereteidben akad némi hiányosság ezeket a kutyusokat illetően. Szóval azt javasoljuk, hogy tarts velünk mai cikkünkben, mert utánajárunk a legfontosabb tudnivalóknak! Utána pedig már semmi sem tart vissza attól, hogy elmerülj a Petguru N&D tápjainak kínálatában!
Kezdjük az elején: mi is az a maltipoo?
Jöjjön is mindjárt a feketeleves: a maltipoo bizony nem egy hivatalos kutyafajta, bármennyire is szeretnek rá így hivatkozni egyes tenyésztők. Valójában egy dizájnerkeverékről van szó, egészen pontosan két fajtatiszta egyed, a máltai selyemkutya és az uszkár keresztezéséből születik.
Már a neve is erről árulkodik, hiszen az angol maltese és poodle szavak összevonásával keletkezett. A történelme nem túl régre nyúlik vissza, hisz csak az 1990-es évektől létezik, ekkor kezdték el “tenyészteni”, ám ezt a szót is csak idézőjelesen használjuk, hisz mivel hivatalosan nem létezik ilyen fajta, ezért nincsenek valódi tenyésztők sem.
Szerencsére azért akadnak olyan lelkiismeretes emberek, akik csak törzskönyves, egészséges, tenyészetre alkalmas ebeket kereszteznek. Így ha egy ilyen kiskutyát szeretnél, találhatsz megbízható beszerzési forrást, de előre figyelmeztetünk, hogy ebben az esetben mélyen a zsebedbe kell nyúlnod, hiszen egy ilyen kutyus ára nagyjából 3-500 ezer forint körül mozog.
Miért ilyen népszerűek?
Nos, ezt a kérdést fel sem kell tenned, ha láttál már maltipoo fajtát. Gyönyörű, hullámos szőrzet, ami a hófehértől az éjfeketéig sokféle árnyalatú lehet, fekete gombszemek, lógó fülecskék, és apró testméret. Nem csoda, ha sokak szívét rabul ejti ez a cukiságbomba.
Egyesek szerint hipoallergén, de azért ezt az információt érdemes fenntartásokkal kezelni, hiszen bár a szülőfajták azok, ugyanakkor a keverékeknél nincs erre garancia, ugyanis itt valójában egy “genetikai lottó” zajlik. Így, ha 100%-ban hipoallergén kutyust keresel, maradj inkább a fajtatiszta egyedeknél.
Mindezek ellenére a maltipook imádnivalóak: kíváncsiak, játékosak, és mindemellett nagyon ragaszkodóak is. Egy ilyen kutyus egy ideális világban egész nap a gazdija közelében lehet, és bármikor odamehet hozzá egy kis simire. Ha home office-ban dolgozol, annak ő még jobban örül, mint te magad!
Ideális szobakutya
Emberközpontúsága és szép, de kényes bundája miatt talán nem árulunk el nagy meglepetést azzal, hogy a maltipoot benti tartásra szánták. Neki arra van szüksége, hogy a meleg szobában egy pihe-puha ágyikóban aludjon (akár a gazdija mellett), és a nap nagy részében kétlábúak társasága vegye körül.
A szépségnek viszont ára van, így a rendszeres bundaápolás elengedhetetlen, jó ha ehhez már a kezdetektől hozzászoktatod kedvencedet. Emellett a kutyakozmetikában is visszatérő vendégek lesztek.