A 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 0,12 százalékkal, az S&P 500-as mutató pedig 0,08 százalékkal csökkent, míg a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 0,03 százalékkal emelkedett a nyitásban. A kedvezőtlen járványügyi adatok és hírek hatására zuhan a kőolaj világpiac ára, ami magával rántotta az energetikai vállalatokat.
Powell, a jegybank szerepét betöltő Federal Reserve elnöke és a pénzügyminiszter kedden jelenik meg a képviselőház pénzügyi bizottsága előtt, és ezzel elkezdődnek a kétnaposra tervezett kongresszusi meghallgatások, amelyek célja a koronavírus-járvány miatt kialakult válságra adott gazdasági válaszok értékelése.
Jerome Powell a meghallgatásra készített, előzetesen már nyilvánosságra hozott beszédében megismétli, hogy a Federal Reserve támogatja a fellendülést mindaddig, amíg szükség van rá. Ugyanakkor elismeri azt is, hogy a gazdaság a vártnál gyorsabban áll talpra.
A pénzpiacokon már elkezdték beárazni az első kamatemelést 2024 előttre, miként azt a Fed nyíltpiaci bizottsága is jelezte legutolsó ülésén azon meggyőződése alapján, hogy a közelmúltbeli masszív gazdaságösztönző csomag és a nagyon alkalmazkodó monetáris politika párosa a gazdaság túlhevüléséhez vezet. Éppen egy éve érte el mélypontját a koronavírus-járvány miatt kirobbant tőzsdei pánik. Azóta az S&P 500 és a DJIA értéke 80 százalékkal, a Nasdaq Composite mutatójáé pedig 90 százalékkal nőtt. A nagy nyugat-európai értéktőzsdéken vegyesen alakult a kereskedés. Kedd délután fél háromkor a londoni FTSE-100 index 0,30 százalékos, a párizsi CAC-40 0,27 százalékos, a milánói FTSE MIB pedig 0,60 százalékos mínuszban, míg a frankfurti DAX-index 0,20 százalékos, a madridi IBEX 35 mutató 0,64 százalékos, az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül pedig az EuroStoxx50 0,02 százalékos pluszban állt.
A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1874 dollárt adtak, 0,56 százalékkal erősödött a dollár. A jenhez képest azonban 0,19 százalékkal gyengült a dollár, 108,62 jenen forgott.
Az azonnali jegyzésekben az arany unciánkénti ára 0,29 százalékkal, 1733,67 dollárra, az áprilisi szállítású aranyé pedig 0,37 százalékkal, 1731,15 dollárra csökkent a New York-i árupiacon. A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára erős ütemben csökken a májusi határidős jegyzésekben. A Brent hordónként 4,09 százalékos mínuszban, 61,98 dolláron, a WTI pedig 3,91 százalékos veszteségben, 59,15 dolláron forgott fél háromkor. A piacokat megijesztette, hogy Németországban, Európa legnagyobb nyersolaj-felhasználó országában a koronavírus-járvány rohamosan erősödő harmadik hulláma miatt április 18-ig meghosszabbítják és tovább szigorítják a korlátozásokat.