A szervezet közleménye szerint a Magyar Edzők Napján az olimpiai bajnok úszó Kós Hubert nevelőedzője, valamint Ábrahám Minna edzője, Magyarovits Zoltán, a párizsi játékokon bronzérmes sportlövő Major Veronikát felkészítő Győrik Csaba, valamint a kajak-kenusoknál dolgozó Oláh Tamás részesül az elismerésben.
A mesteredzői cím az edzők legmagasabb szakmai kitüntetése Magyarországon, melynek odaítéléséről minden évben a legkiválóbb szakemberekből álló Mesteredzői Kollégium tagjainak javaslatai alapján a Magyar Edzők Társaságának elnöksége dönt.
A kitüntetéseket idén rendhagyó módon nem szeptember 25-én, a Magyar Edzők Napján adják át a díjazottaknak, hanem két nappal később, szeptember 27-én, a Puskás Arénában a Magyar Edzők Társasága és az olimpiai bajnokok által közösen rendezett Mesteredzők Gálavacsoráján, ahol több rangos szakmai díjat is odaítélnek, így az Ormai László-díjat, az Életmű-díjat, az Év utánpótlásedzője-díjat, az Év nevelőedzője-díjat, a MET Aranyjelvény kitüntetést és a MET Díszoklevél-kitüntetést is.













