A magyar női válogatott 3-0-ra győzött Horvátország ellen az 5-9. helyért kiírt mérkőzésen a győri ülőröplabda Európa-bajnokság csütörtöki játéknapján.
A házigazdák az alsóházban folytatták szereplésüket, ahová a csoportmérkőzések során a lengyelektől elszenvedett vereségüket vitték magukkal. Két találkozó után így egy győzelemmel és egy vereséggel áll a gárda. Pénteken még két mérkőzés vár a nőkre: Németországgal délben, Franciaországgal 18 órakor találkoznak.
Eredmények (a viadal honlapja alapján):
nők, az 5-9. helyért:
Magyarország-Horvátország 3-0 (24, 20, 16)
korábban:
negyeddöntő:
Olaszország-Magyarország 3-0 (7, 9, 12)
férfiak, a 9-12. helyért:
Magyarország-Olaszország 3-1 (16, 20, -24, 19)








