"A világszínvonalú tehetség méltó felszerelést kíván"

"A világszínvonalú tehetség méltó felszerelést kíván"

Karas Monika, fotó: Székelyhidi Balázs/Magyar Nemzet/MTIA magyar hallgatók világszínvonalú tehetsége megérdemli, megkívánja, hogy méltó, világszínvonalú gépeken dolgozhassanak. Ezt mondta a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) elnöke szerdán a Budapesti Corvinus Egyetem Új Médiakultúra Kreatív Műhelyének átadási ünnepségén.

Karas Monika a grafikus tervezéstől a video- és kiadványszerkesztésig számos gyakorlati ismeret megszerzését szolgáló, hat számítógépből álló, 12,5 millió forintból kialakított oktatótér avatásakor arról beszélt: az utóbbi évtizedekben elterjedt új eszközök nélkül ma már sokak számára szinte elképzelhetetlen a mindennapi élet. Hiszen míg egykor órákig kereshettek a diákok egy-egy adatot a könyvtárban, ma a másodperc törtrésze alatt rálelnek az interneten – mondta.

Az új médiaeszközök időt, energiát spórolnak meg nekünk, ugyanakkor elengedhetetlen, hogy azok a szakértők, akik a média irányait a jövőben meghatározzák, magabiztosan, gyorsan és produktívan tudják használni ezeket az eszközöket munkájuk során – hangsúlyozta Karas Monika. Hozzátette, az NMHH-t 21. századi intézményként felfogva kötelességük és felelősségük támogatni a jövő generációjának fejlődését. “Megéri befektetni a jövő szakembereinek képzésébe is, ezt tesszük itt és most” – fogalmazott, hozzátéve, az új műhely “a tehetség kibontakoztatásáról, a szabadságról és az alkotásról szól”. Rostoványi Zsolt, a Budapesti Corvinus Egyetem rektora az eseményen kiemelte, az intézmény kommunikáció és médiaszakjai a hazai felsőoktatási rangsor élén állnak, ez az új műhely pedig hozzájárulhat ahhoz, hogy e képzéseket az eddiginél is vonzóbbá tegyék, és még eredményesebb legyen a munkavégzés. Hangsúlyozta, a műhely épp az egyetemek két legfontosabb funkciójának kiteljesítésében segíthet: jó kérdéseket feltenni és azokra felelős, okos válaszokat adni, “meglátni a problémákat, rögzíteni a történetet, kifejezni a körülöttünk lévő világot, részt venni a folyamatokban és levonni a megfelelő tanulságot”.

Az NMHH tájékoztatása szerint 2012 decemberében adták át az első Új Médiakultúra Kreatív Műhelyt a Pécsi Tudományegyetemen. A következő évben a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem, tavaly a Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Szegedi Tudományegyetem, az idén májusban pedig a Debreceni Egyetem kapott ilyen létesítményt.

Kapcsolódó cikkek