Győzött, ezzel a második helyen telel

MKB VeszprémAz MKB Veszprém magabiztos játékkal nyert 25-19-re a dán Bjerringbro-Silkeborg otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 7. fordulójában, és így biztosan a második helyen "telel" csoportjában.

Velux férfi BL, 7. forduló:
B-csoport:
Bjerringbro-Silkeborg (dán) – MKB Veszprém 19-25 (5-14)

gól: Lauge 4, Petersen 4, Zvizej 4, Kirkegaard 3, K. Nielsen 2, Kristiansen 1, M. Nielsen 1, illetve Vujin 9/2, Császár 4, Iváncsik T. 3, Ilyés 3, Korazija 3, Perez 2, Sulic 1

A Veszprém október 8-án hazai pályán 32-25-re verte az azóta is pont nélküli dán riválisát, s ugyan a magyar bajnok is elszenvedett már két fájó vereséget a csoportban, egyértelműen a meccs esélyesének számított. Parádés védekezéssel nyitott a Mocsai-csapat, pedig hiányzott az egy hete kéztörést szenvedett Terzic -, és a 9. percben 3-0-s vezetésénél kénytelen voltak időt kérni a hazaiak, s végül ugyan Lauge törte meg az hazai gólcsendet, Vujin és Császár találataival a 14. percben már 6-2 volt az állás.

Mindkét oldalon volt kiállítás a szakasz közepén, de ez sem törte meg a veszprémiek lendületét, s fokozatosan léptek el egyre messze az ekkoriban a szerencsével is hadilábon álló dánoktól. A 20. percben már 10-3 volt a Veszprém javára. Síri csönd uralkodott ekkor az amúgy hangos csarnokban, s a hangulat később sem lett jobb, a szünetig ugyanis mindössze öt dobott gólig jutott a Silkeborg.

K. Nielsen duplával nyitotta a második játékrészt, és további három góllal feljött 14-10-re a dán egyóttes. Vujin hűtötte le a kedélyeket, miután megtört egy hatperces veszprémi gólcsendet. Perez is góllal jelezte, becserélték, majd Sulicot állították ki. A rövid kihagyás után ismét összeállt az MKB, ismét irányította a meccset, és negyedórával a vége előtt 20-12-re vezetett.
Nem adta fel a silkeborgi alakulat, és gyors indítások után sorozatban háromszor betalált, majd az 50. percre feljött 21-17-re. Ekkor Alilovic hétméterest fogott, a túloldalon pedig Vujin nem hibázott büntetőből. A Bjerringbrónak lettek volna további lehetőségei, de az összpontosítás az igazán fontos pillanatokban hiányzott, így esélye sem volt a pontszerzésre.

A Veszprém ezzel a meccsel befejezte a BL-t erre az esztendőre, és biztosan a második helyen telel. Legközelebb majd február 11-én lép pályára, amikor is fogadja a Kielcét. A lengyel csapat amúgy vasárnap nagy segítséget adott a magyar együttesnek azzal, hogy legyőzte a vendég Füchse Berlint.