Internetes évkönyvben ellenőrizhető a köztársasági elnök munkája

Internetes évkönyvben ellenőrizhető a köztársasági elnök munkája

Áder János köztársasági elnök előadást tart az Élő Bolygónk klímavédelmi kampányról 2015. július 4-én Sopronban a 23. Volt Fesztiválon, fotó: Nyikos Péter/MTI (archív)Beszámoló jelent meg Áder János államfő második megbízatásának első évéről. Az internetes évkönyv a Köztársasági Elnöki Hivatal (KEH) honlapjára került fel szombaton.

Áder János államfő az öt évvel ezelőtt teremtett hagyományához igazodva jelentette meg a kiadványt – tájékoztatta a médiát az elnöki hivatal sajtóigazgatósága, hozzátéve, a köztársasági elnökök közül ő az első, aki elektronikus kiadványában rendszeresen beszámol az elmúlt időszak államfői megbízatásairól.

Az Elnöki beszámoló című kiadvány kétszázharminckilenc oldalon, száztizenegy pontba szedve, tematikus bontásban mutatja be a köztársasági elnök tevékenységét. Olyan fejezetekben foglalja össze az államfő munkáját, mint A teljesítmény megbecsülése, a Normativitás, a Tisztelet és lelki kiegyezés, az Új gesztusok, a Magyar érdekek képviselete, valamint a Környezeti fenntarthatóság.

A teljesítmény megbecsülése fejezetben Áder János a többi között beszámol látogatásáról Rozsályon, egy önfenntartó faluban, de arról is, hogy a “Stockholmi Ifjúsági Víz Díj” magyarországi védnökeként hogyan hívta fel a gyermekek figyelmét a víz védelmének fontosságára. A Normativitás tematikán belül szót ejt például az ügyészség munkájáról, valamint az oktatási törvények módosításával kapcsolatban arról, hogy különösen fontosnak tartja a felnövekvő nemzedékek érdekeinek képviseletét. Az államfő a kiadványban kitér a jogalkotással kapcsolatos munkájára is. 

A köztársasági elnök számos megemlékezésen rótta le kegyeletét – derül ki a Tisztelet és lelki kiegyezés fejezet beszámolóiból, míg az Új gesztusok címszó alatt a többi között a hazaszeretet erejéről ejt szót, de tiszteleg “irodalmi nagyköveteink” előtt is. A magyar érdekek képviselete fejezetben szó esik “Csíksomlyó titkáról”, valamint az Ausztriával közös fellépésről. A Környezeti fenntarthatóság témakörén belül Áder János ismerteti például azt, hogy miként járul hozzá a szemléletformáláshoz a gödöllői Nemzetközi Természetfilm Fesztivál, de beszámol az ENSZ-ben végzett tevékenységéről is.