A BME mind a nyolc kara, valamint könyvtára és levéltára is várja a látogatókat – áll a közleményben, amelyben felidézték azt is, hogy a Kutatók éjszakáját Magyarországon először a BME-n rendezték meg 2005-ben. Az érdeklődők előadásokat hallhatnak arról, mi történik a vízbe kerülő műanyaggal, megismerhetik a Műegyetem 20. olimpiai bajnoka, Nagy Dávid sikerének sporttudományi hátterét, és megtudhatják, melyek a sugársebészet és az alkalmazott mikrobiológia friss eredményei.
A tájékoztatás szerint az érdeklődők számára megnyílnak a laboratóriumok is a vízlabortól a tanreaktoron és a Nagyfeszültségű Laboratóriumon át a Kármán Tódor Szélcsatornáig.
A Szent-Györgyi Albert Szakkollégium szabadtéri kísérletei látványos, interaktív módon mutatják be a különböző kémiai reakciókat, lehet játszani egy intelligens robotkutyával, a részecskekép-sebességmérő segítségével pedig láthatóvá és mérhetővé válnak az áramlások. A kvantumkommunikációs rendszerek működését a Duna fölött összefonódó fotonpárok fogják demonstrálni. A közleményben felhívták a figyelmet a Mesterséges intelligencia az oktatásban – ellenség vagy szövetséges? című kerekasztal-beszélgetésre, melynek résztvevői azt járják körbe, hogyan és mire lehet jól használni a tanuló algoritmusokat. Mint fogalmaztak, nemcsak a műszaki tudományok iránt érdeklődők találhatnak programokat, szó esik például a képzőművészet és a műkincs-kereskedelem aktuális jogi kérdéseiről is.
A BME programjait a Műegyetem rakpart melletti kampuszán és a Q épületben (Magyar Tudósok körútja) rendezik meg 16 órától éjszakáig.
A programok egy része szabadon látogatható, de számos esemény előzetes regisztrációhoz kötött. A BME eseményeinek listája, valamint a regisztráció ide kattintva érhető el.