levetett korcsolya a jégen (illusztráció), forrás: pixabay.com

Csillogó magyar érem született a rövidpályás gyorskorcsolyázók világkupaversenyén

A magyar női váltó bravúros teljesítménnyel ezüstérmet nyert vasárnap a rövidpályás gyorskorcsolyázók dordrechti világkupaversenyén.
Az elődöntőhöz képest egy változás történt az összeállításban, mert Somodi Maja váltotta Sziliczei-Német Rebekát a fináléra, mellette Bácskai Sára Luca, Jászapáti Petra és Kónya Zsófia kapott lehetőséget.

A 3000 méteres futam első felében békésen köröztek a kanadai, a kínai, a magyar és az olasz versenyzők, csak az első helyen cserélődött a sorrend a tengerentúli és az ázsiai együttes között. Amikor fokozódott a tempó, akkor a vk-győztes Kanada elszakadt a másik három csapattól, a vegyesváltóval olimpiai bronzérmes Kónya Zsófia pedig megelőzte kínai ellenfelét. A hátralévő távon a magyarok megőrizték a második helyüket a célig. Ez minden idők legjobb magyar eredményének megismétlése ebben a számban, ugyanis 2016 februárjában fordult elő, hogy második lett a női staféta. Már abban a négyesben is szerepelt Jászapáti és Bácskai, akkor az azóta már visszavonult Heidum Bernadett és Keszler Andrea volt a társuk.

Az 5000 méteres férfi váltó a kisdöntőben volt érdekelt, ott Bontovics Balázs, Nógrádi Bence, Tiborcz Dániel, Varnyú Alex összeállításban harmadik lett a holland és a kanadai négyes mögött, így összesítésben hetedikként zárt.

Egyéniben ezúttal is csak Jászapáti Petra jutott el a végcsatározásokig. Az 1000 méteren Eb-bronzérmes szegedi versenyző ezúttal a legrövidebb, 500 méteres távon korcsolyázhatott a kisdöntőben, ahol a vegyesváltóval olimpiai bronzérmes magyar sportoló rajt-cél győzelmet aratott a kétszeres olimpiai és nyolcszoros világbajnok dél-koreai Sim Szuk Hit is maga mögött tartva. Jászapáti így hatodik lett ezen a távon. A vk-sorozat hat állomásából az első kettőt kihagyta a magyar válogatott, amely a mostani ezüst- mellett így is gyűjtött három bronzérmet a férfi és a női váltó, valamint Jászapáti Petra révén. A sportág 2022/23-as idénye március 10. és 12. között a szöuli világbajnoksággal zárul.