Egy győzelem elég a címvédéshez

Az UVSE egy győzelemre került a címvédéstől a női vízilabda ob I-ben, miután kedden, a döntő második összecsapásán is legyőzte a Dunaújvárost.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, amelyben az első negyed 1-1-re végződött, majd a második játékrészben az UVSE háromszor jutott egygólos előnyhöz, a dunaújvárosiak viszont csak kétszer tudtak egyenlíteni.

A harmadik és negyedik negyedben tovább nőtt a különbség a két együttes között.

A mostani szezonban már ötödször találkoztak a felek – négyszer a bajnokságban, egyszer a Szuperkupában -, s mind az öt alkalommal a bajnoki címvédő fővárosi alakulat győzött. A tavalyi bajnoki döntőben ugyancsak a Dunaújváros volt az ellenfél, akkor az UVSE 3-0-ra nyerte a párharcot.

A következő mérkőzést szombaton 15 órától vívják a felek, ugyancsak a Hajós Alfréd Uszodában. A döntő összes találkozóját a Margitszigeten rendezik, mivel az újvárosiak uszodáját felújítják.

Eredmény, döntő, 2. mérkőzés:
gólszerzők: Garda 2, Gurisatti, Horváth B., Vályi 1-1, illetve Keszthelyi 3, Parkes, Peresztegi Nagy 2-2, Faragó, Sevenich 1-1
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-0 az UVSE javára.