Verrasztó és Mutina döntős, Cseh csúccsal finalista

Verrasztó EvelynKét magyar is lesz a női 200 m gyors szombati döntőjében a debreceni úszó Európa-bajnokságon, miután Verrasztó Evelyn és Mutina Ágnes egyformán sikerrel vette a péntek délutáni elődöntős akadályt.

Verrasztó – aki a váltó tagjaként 2010-ben Európa-bajnok volt, csütörtökön pedig az ezüstérmes stafétában szerepelt – 1:59.72 perc alatt tudta le a penzumot, ez az összesítésben a 7. pozícióhoz volt elegendő. Az egyéniben kétszeres kontinensbajnoki bronzérmes Mutina pedig a még kiadó nyolcadik helyet csípte el 2:00.15-ös teljesítménnyel. Döntőbe küzdötte magát mindkét magyar 100 m férfi pillangón is: Cseh László – aki már két aranyat nyert Debrecenben, s összességében tíz Eb-elsőségnél tart – a legjobb idővel lett finalista, míg Pulai Bence 52.56 másodperccel hetedikként érte el ugyanezt. Cseh a világranglista harmadik helyére került produktuma nyomán, ráadásul az 51.95 másodperc egyszersmind országos csúcs is: a Kőbánya SC klasszis úszója saját, még tavaly június 23-án felállított 51.98-as rekordját adta át a múltnak.