Dobrev Klára, a Demokratikus Koalíció (DK) európai parlamenti képviselõje, a párt árnyék-miniszterelnöke (elöl, k) és az árnyékkormánya tagjai a budapesti Off Kultúrszövõgyár Rendezvényközpontban tartott sajtótájékoztatón 2022. szeptember 19-én. A felsõ sorban: Szitka Péter, Kazincbarcika polgármestere, a vidéki önkormányzatokért felelõs fõtanácsadó, Szaniszló Sándor XVIII. kerületi polgármester, önkormányzati árnyékminiszter, Oláh Lajos parlamenti képviselõ, környezetvédelmi és klímaügyi árnyékminiszter, Gy. Németh Erzsébet, a DK alelnöke, szociális és nyugdíjügyi árnyékminiszter, Varju László, a párt alelnöke, energia- és rezsiügyi árnyékminiszter, Dávid Ferenc, a DK országgyûlési képviselõje, gazdasági árnyékminiszter, Benedek Szilveszter, a Veszprém megyei közgyûlésben dolgozó képviselõ, mezõgazdasági árnyékminiszter, Kálmán Olga parlamenti képviselõ, az árnyékkormány szóvivõje (b-j). Az alsó sorban: Komáromi Zoltán országgyûlési képviselõ, egészségügyi árnyékminiszter, Mustó Géza, a X. kerület rendvédelemért, közbiztonságért felelõs alpolgármestere, az árnyékormány belügyminisztere, Rónai Sándor, a DK EP-képviselõje, árnyék-külügyminiszter, Molnár Csaba, a DK ügyvezetõ alelnöke, árnyék-kancelláriaminiszter, Bodnár Zoltán árnyék-pénzügyminiszter, Arató Gergely parlamenti képviselõ, a kormányprogramért felelõs árnyékminiszter és Kordás László bér- és munkaügyi árnyékminiszter (b-j), fotó: Kovács Anikó/MTI

Ezzel foglalkozik most az Árnyékkormány

Ezzel foglalkozik most az Árnyékkormány

Embertelenül kizsákmányolja az otthonápolást végzőket az Orbán-kormány, amelyre a legnagyobb bajban sem számíthatnak a magyarok Gyurcsány Ferenc pártja szerint.

“Még a magyar minimálbér összegét sem kaphatják meg otthonápolási díjként azok a magyarok az Orbán-kormánytól, akik átlagosan havi 40 000-80 000 forintért ápolják tartósan beteg, sokszor magatehetetlen hozzátartozóikat.

Az Árnyékkormány szerint az otthonápolási díj megalázóan alacsony, és az orbáni infláció miatt a megélhetésre sem elegendő. Pedig az otthonápolást végzők a magyar állam helyett végeznek egész napos munkát beteg hozzátartozóik gondozásával.

Ennek ellenére munkájukat az Orbán-kormány nem ismeri el munkaviszonyként, és nem hajlandó legalább a minimálbért biztosítani számukra. Ez az embertelen politika is azt bizonyítja, hogy amíg Orbán marad, addig a magyarok nem számíthatnak a kormányukra, ha bajban vannak. A Dobrev Klára vezette szociáldemokrata Árnyékkormány felkészült arra, hogy a kormányváltás után biztosítsa az otthonápolást végzők tisztességes megélhetését, valamint letörje az orbáni inflációt, hogy ne az árak, hanem a bérek és a nyugdíjak emelkedjenek” – írta közleményében Gy. Németh Erzsébet, a szociális és nyugdíjügyi árnyékminiszter.

Kapcsolódó cikkek