illusztráció, fotó: Kovács Tamás/MTI

Két magyar érem született szombat délelőtt

Egy ezüst- és egy bronzéremet szerzett a magyar csapat a racicei kajak-kenu világkupa szombati döntőiben.

A magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint férfi kenu egyesek 200 méteres távján Korisánszky Dávidnál csak a szám regnáló világbajnoka, a litván Henrikas Zustautas volt gyorsabb.

Az MTK kenusa 40 perccel korábban még ötszázon B-döntőzött – és lett ott nyolcadik – de így is remek versenyzéssel, végig az élbolyban haladva a második helyen végzett.

A női kenu kettesek 500 méteres olimpiai számában az U23-as világbajnok Bragato Giada, Nagy Bianka egység harmadik lett, az esélyesebbnek tartott magyar duó, Balla Virág és Takács Kincső ugyanakkor a jó rajt után – a szövetség szerint “érthetetlen módon” – egyre visszább esett, és végül kilencedik lett.

A kajakosok között férfi 500 méteren Nádas Bence, míg a női 500-on Gazsó Dorka egyaránt negyedik lett.