Joe Biden (archív)

Amerikai elnökválasztás: Nobel-díjasok álltak Joe Biden mögé

Amerikai elnökválasztás: Nobel-díjasok álltak Joe Biden mögé

Nyolcvanegy Nobel-díjas biztosította támogatásáról Joe Bident, az amerikai Demokrata Párt elnökjelöltjét szerdán egy nyílt levélben, arra hivatkozva, hogy a volt alelnök "hajlandó meghallgatni a szakértőket", és korábban "mély megbecsülését fejezte ki a tudományos megoldások iránt a betegségekkel szemben".

A CNN amerikai hírtelevízió honlapján megjelent cikk szerint a kémiai, orvosi és fizikai Nobel-díjasok hangsúlyozták annak fontosságát, hogy a választott vezetők tudományos alapon hozzanak döntéseket, különösen egy világjárvány idején.

“Nemzetünk történelme során még soha nem volt nagyobb szükség arra, hogy vezetőink megbecsüljék a tudomány értékét a közvélemény alakításában”

– áll a levélben.

“A közszolgálatban eltöltött hosszú ideje során Joe Biden következetesen bizonyította hajlandóságát arra, hogy meghallgassa a szakértőket, azt, hogy érti a nemzetközi együttműködés értékét a kutatásban, és azt, hogy tiszteli azt, amivel a bevándorlók járultak hozzá országunk tudományos életéhez”

– írták.

A CNN egy, a Nobel-díjas csoporthoz közeli forrásra hivatkozva arról számolt be, hogy a kezdeményezés szervezője Bill Foster, az amerikai képviselőház illinois-i demokrata, a kongresszus egyetlen fizikus végzettségű tagja.

A baltimore-i Johns Hopkins Egyetem adatai szerint az Egyesült Államokban eddig több mint hatmillióan fertőződtek meg koronavírussal, a fertőzésbe több mint 180 000 amerikai halt bele. Donald Trump amerikai elnököt erőteljes bírálatok érték amiatt, hogy kormányzata túl lassan reagált a járványra, és nem tett eleget azért, hogy megvédje az amerikaiakat.

A CNN egyik nemrégi, az SSRS független közvélemény-kutató cég által végzett felmérése szerint a megkérdezett amerikaiak közül átlagosan tízből hetet zavar az, ahogyan az amerikai kormány a koronavírus-járványt kezelte. Hatvankét százalék szerint Trump többet is tehetett volna a járvány elleni küzdelemben, a megkérdezettek 58 százaléka pedig elégedetlen azzal, ahogyan az amerikai kormányzat kezelte a járványt.

Kapcsolódó cikkek