Bóka János bejegyzésében úgy fogalmazott, “ma komoly üzenet érkezett”: a perben, amit a brüsszeli bizottság indított, az Unió Bírósága úgy döntött, hogy Magyarország uniós jogot sértett, amikor a kannabisz besorolását érintő közös uniós álláspont ellen szavazott.
A magyar kormány drogpolitikai álláspontja világos: elítéljük a drogliberalizációs törekvéseket, mert azokat téves és veszélyes iránynak tartjuk – hangsúlyozta a miniszter. Bóka János kiemelte, Magyarország zéró toleranciát alkalmaz a kábítószerpolitikában, és ezt az irányt a jövőben is meg fogja tartani.
“Nem engedünk semmilyen nyomásnak, amely beavatkozna a nemzeti drogpolitikába vagy kábítószer-liberalizáció felé vinné az országot”
– jelentette ki a miniszter.










