Ma sem látják ugyanúgy a helyzetet

Ma sem látják ugyanúgy a helyzetet

Eltérően ítélik meg a kereskedés várható irányát a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) január 22-én, kedden az MTI-nek nyilatkozó piaci szakértők.

Varga Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzőjének kommentárja szerint hétfőn alacsony forgalom mellett, jelentős negatív korrekció zajlott a Budapesti Értéktőzsdén, amiből minden vezető részvény kivette a részét. A nemzetközi befektetői hangulat kedd reggel is bizonytalan, így oldalazó nyitásra számít. Kiemelte, hogy az OTP-nél a 11 500 forintos támaszra érdemes figyelni, a Mol grafikonján pedig 3100 forintnál van a meghatározó szint.

A Richter a 6000 forintos szint elérését követően kezdett lefelé korrigálni, és ez folytatódhat a következő napokban. A Magyar Telekom esetében továbbra is optimista az elemző,  de egyelőre visszakerült a 458 forintos, meghatározó szint alá a papír jegyzés.

Kocsis Márió, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője a kedvezőtlen nemzetközi hangulat miatt az európai piacokon, így a magyar tőzsdén is negatív nyitást vár. Emlékeztetett, hogy hétfőn az Egyesült Államok tőzsdéi Martin Luther King napja miatt zárva voltak, amely miatt mérséklődéssel zárult a kereskedés az európai részvénypiacokon, a BÉT is esett, a magyar piac globális szinten alulteljesítő volt. Az ázsiai kereskedést és a határidős indexeket tekintve ismét a növekedéssel kapcsolatos félelmek dominálnak a piacokon. Ezt megerősíti a Nemzetközi Valutaalap (IMF) hétfőn publikált prognózisa, amelyben tovább rontotta a világgazdaság növekedésére vonatkozó előrejelzését.

Az elemző kiemelte, hogy a nap folyamán a német üzleti hangulatindex adataira lesz érdemes figyelni, emellett amerikai lakáspiaci adatok érkeznek majd.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 610,20 pontos, 1,47 százalékos csökkenéssel, 40 893,71 ponton zárt hétfőn. A részvénypiac forgalma 7,2 milliárd forint volt, valamennyi vezető részvény gyengült a pénteki záráshoz képest. A Mol árfolyama 52 forinttal, 1,60 százalékkal 3190 forintra csökkent, 1,2 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 170 forinttal, 1,43 százalékkal 11 680 forintra esett, forgalmuk 2,6 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom 2,50 forinttal, 0,55 százalékkal 454,50 forintra gyengült, forgalma 220,2 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 110 forinttal, 1,83 százalékkal 5910 forintra csökkent, forgalmuk 2,7 milliárd forintot ért el.

Kapcsolódó cikkek