Gyengüléssel indulhat a kereskedés

Gyengüléssel indulhat a kereskedés

Csökkenő lépcsőfokokon álló emberkék

Gabler Gergely, az Erste Befektetési Zrt. elemzője arra számít, hogy lefelé mozdul nyitásban a BÉT, miután az előző napi jó hangulat negatívra váltott. A csütörtöki optimizmust főleg az táplálta, hogy a német parlament elfogadta az Európai Pénzügyi Stabilitási Eszköz (EFSF) jogkörének bővítését, így az közvetlenül is vásárolhat állampapírokat. Ezenkívül jó makrogazdasági adatok láttak napvilágot, elsősorban az Egyesült Államokban. 

Csökkenést jelző kék nyíl

A nap végére viszont már elolvadtak pluszok, Amerikában a technológiai szektor mínuszban zárt, és péntek reggel a az amerikai határidős indexek már gyengülést jeleznek előre. Fokozza a rossz hangulatot, hogy megjelent néhány vállalati profit warning. Varga Zoltán, a QUAESTOR Zrt. elemzője szerint is kissé negatív hangulatban indulhat a pénteki kereskedés. Véleménye szerint a vezető részvények közül továbbra is az OTP-re érdemes figyelni, a Mol és a gyógyszerpapírok mozgástere korlátozott lehet. 

Emlékeztetett, hogy a csütörtöki brüsszeli közlemény hatására erőteljes vételi nyomás alakult ki a Magyar Telekom piacán, de az 500-505 forintos tartomány igen erős ellenállás. Az Európai Bizottság a távközlési szolgáltató cégeket sújtó, tavaly októberben bevezetett különadó eltörlésére szólította fel Magyarországot. Az elemző szerint a forint gyengélkedhet, amíg 290 felett mozog az euró-forint kurzusa, nem lehet számítani érdemi forinterősödésre. A BUX 193,67 pontos, 1,24 százalékos emelkedéssel, 15.806,19 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 12,9 milliárd forint volt, a vezető részvények a gyengülő Richter kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

A Mol 5 forinttal, 0,03 százalékkal 14.700 forintra erősödött, 1,7 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 80 forinttal, 2,46 százalékkal 3.330 forintra nőtt, forgalmuk 7,3 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 23 forinttal, 4,87 százalékkal 495 forintra emelkedett, forgalma 3,3 milliárd forint volt. A Richter papírok árfolyama 275 forinttal, 0,92 százalékkal 29.525 forintra csökkent, a részvények forgalma 332,7 millió forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis árfolyama nem változott, 14.800 forintot ért a kereskedés végén, forgalma 16,1 millió forint volt.