A programmal a Hiventures a női vállalkozások térnyerését akarja segíteni, ugyanis a tőkebefektető társaság portfóliójában is rendkívül alacsony a női cégtulajdonosok, vezetők száma.
A 258 startup közül mindössze 5 olyan van, amelyben kizárólag hölgyek tevékenykednek, és 78 a férfiak és nők által együtt alapított vállalkozás. A Hiventures 692 cégalapítónak segített, ebből mindössze 13,3 százaléka hölgy – tették hozzá.
Közleményük szerint a programra a startupoknál dolgozó, saját vállalkozást működtető, annak beindításán gondolkodó, illetve a munka világába hosszabb szünet után visszatérő nők jelentkezhetnek április 17-ig.
A projektek először egy előszűrésen esnek át, majd a szerencsések részt vehetnek egy ingyenes, kétszer egynapos képzésen.
“Az interaktív előadásokon a szakértők igyekeznek minden olyan hasznos ismerettel felvértezni a csapatokat, amelyek szükségesek vállalkozási ötletük megvalósításához”
– áll a közleményben.
Korábbi tájékoztatásuk szerint tavaly a StartupHer programra 400 csapat jelentkezett, és 10 csapat vehetett részt szakmai továbbképzésen. A programban 15 milliós befektetést 2 csapat kapott, további 7 innovatív megoldás nyerte el a Hiventures inkubációs befektetési menedzsereinek mentori, szakmai segítségét.













