fotó: pixabay.com

Legyőzték a bécsieket a fehérváriak

A Fehérvár hosszabbítás után 4-3-ra nyert Bécsben a Vienna Capitals vendégeként pénteken az osztrák jégkorongligában (ICEHL).

A vendégcsapat az első harmad közepén szerzett vezetést, majd előnyét a második felvonás elején megduplázta. A házigazdák azonban emberelőnyös gólokkal másfél percen belül egyenlítettek, és még a harmad vége előtt átvették a vezetést. A Fehérvár Terbócs István 57. percben lőtt találatával mentette hosszabbításra az összecsapást, amelyet Stipsicz Bence 61:01-nél lőtt gólja döntött el. A Fehérvár 29. mérkőzésén a 14. győzelmét aratta, hetedik túlórás találkozóján másodszor nyert, és 45 ponttal jelenleg a hetedik helyen áll.

Eredmény:

Vienna Capitals (osztrák)-Hydro Fehérvár AV19 3-4 (0-1, 3-1, 0-1, 0-1) – hosszabbítás után
a magyar csapat gólszerzői: Leclerc (12.), Bartalis (23.), Terbócs (57.), Stipsicz (62.)