A győztes Hosszú Katinka a 200 méteres vegyesúszás döntőjében az úszó világkupa-sorozat budapesti versenyén a Duna Arénában 2018. október 6-án, fotó: Czagány Balázs/MTI (archív)

Hosszú Katinka, Kapás Boglárka és Milák Kristóf is szerzett egy újabb aranyat

Nem történt komolyabb meglepetés az úszók országos bajnokságának csütörtöki döntőiben, a Duna Arénában.

A 200 méter pillangón a keddi előfutamban minden idők ötödik, majd a szerdai fináléban második legjobb idejét úszó Milák Kristóf ezúttal 400 méter gyorson diadalmaskodott, valamint 50 méter pillangón begyűjtött egy ezüstérmet. A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka 200 méter vegyesen nyert magabiztosan, míg 400 méter gyorson Kapás Boglárka legyőzte Késely Ajnát.

4×200 m gyorsváltó:

1. BVSC-Zugló (Németh Nándor, Csicsáky Péter, Kőhalmi Kornél Barnabás, Kovács Benedek Bendegúz) 7:27.33 perc

3. Ugrai Panna (HÓD Úszó SE) 2:16.29

1. Szegedi Úszó Egylet (Fábián Fanni, Fábián Bettina, Vas Luca, Pádár Nikolett) 8:09.38 perc