Szépen csillognak az úszók érmei

Verrasztó DávidVerrasztó Dávid

Két arany és egy ezüst gazdagította a magyarok éremmérlegét a spanyolok nyílt úszóbajnokságán vasárnap, Madridban, ahol Jakabos Zsuzsanna és Verrasztó Dávid nyert, Mutina Ágnes pedig második lett a zárónap esti döntőiben.

Jakabos Zsuzsanna

A pécsi Jakabos Zsuzsanna két ezüstérem (200 m és 100 m pillangó) után a számára eddig “idegen” terepen, 100 m gyorson diadalmaskodott szombati, friss egyéni csúcsából (56.03) tovább faragva – a www.uszovilag.hu internetes sportági szaklap beszámolója szerint – 55.73 másodperces eredménnyel.

Verrasztó Dávid, a 400 m vegyesen aratott előző napi győzelem után, 400 méter gyorson nyert 3:52.74 perces eddigi legjobbjával, Mutina Ágnes ugyanebben a számban másodikként ért célba 4:10.01 perces idővel. A szintén a Jövő SC-Veoliában úszó Mutina szombaton első lett 200 m gyorson.